لینک فایل-لبنان-

دوست گرامی،در این پست توضیحات در مورد .لبنان.را مشاهده می نمایید .//لبنان/50687354/kc

حجم فایل : 8.2 MB
نوع فایل : پاور پوینت
تعداد اسلاید ها : 192
آشنایی با مختصات جهان اسلام عروس خاورمیانه كشور كوچك و كوهستانی تا سال ۱۹۴۶ میلادی تحت قیومیت كشور فرانسه قرار داشت. در سال ۱۹۴۶ این كشور استقلال خود را بدست آورد و بعنوان كشوری مستقل به رسمیت شناخته شد.
كشوری است با ساخت جمعیتی مختلف كه اكثریت جمعیت آن را مسلمانان عبارتند از شیعیان، اهل سنت و دروزی ها.
ما بقی جمعیت مسیحیان هستند كه آنان نیز دارای فرقه های مختلف میباشند. گروه اصلی مسیحیان كه هم اكنون در قدرت سیاسی نقش اصلی را بر عهده دارند مارونی های هستند تعداد قابل توجهی از پناهندگان فلسطینی نیز در كشور زندگی می كنند.
از سال ۱۹۷۵ تا اوایل دهه ۱۹۹۰ جنگ داخلی خونینی را تجربه كرد و اكنون مدت ده سال است كه این جنگ پایان یافته و مردم كشور به بازسازی كشور خود مشغولند .
دارای جمعیتی حدود چهارمیلیون نفر است. وسعت كشور ده هزار و چهار صد كیلومتر مربع یعنی حدود یك صدو پنجاهم ایران است. بدین معنی كه كشور ایران ۱۵۰ برابر بزرگتر از كشور است میانگین درآمد در كشور حدودا ۳۷۰۰ دلار آمریكا می باشد این مبلغ تقریبا سه برابر میانگین درآمد در كشور ایران و چهار برابر میانگین درآمد در كشور سوریه است، و این در حالی است كه این كشور كوچك فاقد هرگونه ذخائر معدنی همچون نفت و گاز می باشد.
درآمد نسبتا بالای مردم عمدتا به دلیل تجارت بین المللی است كه لازم به ذكر است كه دارای یكی از زیباترین سواحل مدیترانه ای است. بیروت پایتخت را علی رغم صدمه ای كه از جنگهای مخرب داخلی دیده، به جرات می توان زیباترین شهر خاورمیانه دانست. شهری ساخته شده در میان كوههای جنگلی و مشرف به یكی از زیباترین سواحل مدیترانه، با ساختمانهایی بلند و مدرن و خیابانهای پهن كه از میان شهر می گذرند و با شمائی كاملا اروپایی. امروزه علی رغم حضور و نفوذ كشورهای دیگر در این كشور و فشاری كه از جانب قدرتهای متخاصم همسایه تحمل می كند یكی از بهترین دمكراسی ها را در خاور میانه تجربه می نماید. این كشور اولین كشور خاورمیانه است كه چندین شبكه تلویزیون خصوصی متعلق به جناحهای مختلف سیاسی در آن این شبكه های تلویزیونی (المنار) می باشد. در طی جنگهای داخلی حدود یكصد شبكه رادیویی خصوصی در این كشور فعال بودند كه البته در حال حاضر دولت سعی در قانونی كردن آنها دارد و اكنون فقط تعدادی از آنها مشغول به فعالیت هستند. در دوازده روزنامه كه معروفترین آنها روزنامه النهار و روزنامه السفیر هستند به طور دائم و با آزادی كامل منتشر می شوند. تعداد مجلات در بالغ بر شصت مجله است. كشاورزی و صنعت توریسم مهمترین منابع در آمد بحساب می آیند. واحد پول لیر ی است كه هم اكنون تقریبا هر ۱۵۰۰ لیر ی با یك دلار آمریكا مبادله می گردد.
کوچکترین سرزمین خاورمیانه پس از بحرین بوده و مساحت آن حدود 10452 کیلومتر...مطالب دیگر:
پاورپوینت درباره شیمی آلی (1)پاورپوینت درباره صد نکته در پایان نامه نویسیپاورپوینت درباره صنعت نفت و گازپاورپوینت درباره طرح ايجاد مراکز توسعه کسب و کار کوچکپاورپوینت درباره طرح تفصيلي بانكداري مشاركت در سود و زيان (PLS) پاورپوینت درباره عضلات اسکلتی و صافپاورپوینت درباره علم سنجي و شاخص های ISIپاورپوینت درباره عمليات تحت فشارپاورپوینت درباره عوامل زیان آورشیمیایی محیط کارپاورپوینت درباره غفلتپاورپوینت درباره فاضلاب های صنعتی و تصفیه فاضلابتحقیق درباره کنتاکتورهاپاورپوینت درباره فرایند اثبات عامپاورپوینت درباره فرستنده های رادیوییپاورپوینت درباره فسفر در گاوهای شیریپاورپوینت درباره فقر و فساد موانع سرمایه داری و توسعهپاورپوینت درباره فناوری نانو در صنعت آب و فاضلابتحقیق درباره کنجاله بذر پنبهپاورپوینت درباره فيزيک گوش و شنواييتحقیق درباره کنسرو سازی تحقیق درباره کنسرو سازی یا استریلیزاسیون تولیدات گوشتی تحقیق درباره کوکسی دیاپاورپوینت درباره فيزيولوژی پزشکیپاورپوینت درباره قرآن و انسانتحقیق درباره گاو