لینک فایل-گیاه فی جوآ-

دوست گرامی،در این پست توضیحات در مورد .گیاه فی جوآ.را مشاهده می نمایید .//گیاه فی جوآ/50687357/kc

حجم فایل : 881.0 KB
نوع فایل : پاور پوینت
تعداد اسلاید ها : 22
تاریخچه فی جوآ از گیاهان نیمه گرمسیری است که گونه های وحشی آن بومی جنوب برزیل، اروگوئه و شمال آرژانتین بوده و در آمریکای جنوبی به صورت طبیعی می روید و از این نقاط به سایر مناطق دنیا برده شده است. در اروپا و آمریکا به صورت یک گیاه زینتی مورد توجه قرار گرفته است.
فی جوآ نخستین بار در سال 1900 میلادی از فرانسه به کرانه های دریای سیاه و مرکز تحقیقات سوجی واقع در گرجستان شوروی انتقال گردید و در حال حاضر قسمتی از نواحی سوخومی، سوجی، لنکران و آستارای آذربایجان شوروی (سواحل دریای خزر) به پرورش این نبات اختصاص یافته است. این نبات در کشور شوروی سابق به منظور تولید میوه کشت می گردد. تاریخ ورود به ایران 1351 هدف جایگزینی گیاهان مثمر دیگر به جای مرکبات سرمازده منطقه شمال مناسب ترین منطقه جهت کشت و کار در شمال ایران بین آستارا و محمودآباد و نقاطی از گیلان است. هرچه از محمودآباد به طرف گرگان حرکت کنیم به جهت بالا بودن PHخاک و درجه حرارت، درختان رشد خوبی نمی کنند. دلایل عدم بهره برداری از فی جوآ به عنوان یک میوه اقتصادی عبارتند از :
نداشتن خاصیت انباری
ریزش میوه از درخت
پوسیده شدن میوه در روی زمین
پایین بودن مقدار محصول در هکتار در ایران با وصفی که از میوه ی فی جوآ در بالا آوردیم و البته زیبایی گل های فی جوآ و خوشمزگی و دلچسب بودن این میوه امروزه این گیاه به عنوان گیاهی زینتی شناخته شده است، که البته در باغچه های منازل مسکونی نیز می توان اثری از این گیاه یافت نمود. گیاه شناسی فی جوآ Pineapple Guava Feijoa sellowiana Myrtaceae درختچه ای همیشه سبز، یک پایه، هرمافرودیت (اندام های نر وماده در یک گل) و به ارتفاع تا 5 متر.
فرم تاج چتری، شاخه های ترد وشکننده، برگ ها متقابل. رگبرگ ها ی اصلی و فرعی در سطح برگ به صورت رگه های نقره ای کم رنگ و پشت برگ ها به صورت رگه های برآمده کاملاً زرد و روشن درآمده است.
برگ ها مستطیلی تا بیضوی، به طول 8-5 سانتی متر، نوک تیز یا نوک کند، با سطح فوقانی سبز درخشان، با سطح تحتانی خاکستری-نقره ای.
گل ها به صورت منفرد و خوشه ای، گل آذین دیهیم، ظهورغنچه ها روی گل اواسط اردیبهشت و آغاز اولین سری گل ها اوایل خرداد است.
کاسبرگ ها کوچک پیوسته یا جدا از هم به تعداد 4 تا 6 عدد – گلبرگ ها جدا از هم به تعداد 4 تا 5 عدد گل ها به عرض 3/5-2/5 سانتی متر.گلبرگ ها در سطح بیرونی کرک نمدی سفید،در سطح درونی مایل به ارغوانی. پرچم ها قرمز رنگ و از 60 تا 90 عدد متغیر است. پرچم ها و خامه قرمز تیره.
میوه کروی، تخم مرغی یا گلابی شکل، به طول 10-2/5سانتی متر، معمولاً زرد با گوشت سفید، یا زرد با گوشت صورتی.
میوه دارای 4 تیپ « گرد – بادامی – تخم مرغی – گلابی شکل » می باشد که فرم گلابی بهترین است.
مزه ی میوه شبیه به توت فرنگی و آناناس می باشد.
تعداد بذر در هر...مطالب دیگر:
🔗پروپوزال ارزیابی بنگاه های اقتصادی براساس الگوی ترکیبی  DEA و EFQM🔗مبانی نظری ارزیابی بنگاه های اقتصادی براساس الگوی ترکیبی DEA و EFQM🔗ارزیابی بنگاه های اقتصادی براساس الگوی ترکیبی  DEA و EFQM🔗پروپوزال ارزیابی عملکرد مالی و طبقه بندی شرکت ها🔗مبانی نظری ارزیابی عملکرد مالی و طبقه بندی شرکت ها🔗پروپوزال تاثیر استراتژی منابع انسانی بر ارزیابی عملکرد مدیران🔗تاثیر استراتژی منابع انسانی بر ارزیابی عملکرد مدیران🔗پرسشنامه تاثیر استراتژی منابع انسانی بر ارزیابی عملکرد مدیران🔗پروپوزال ارائه مدل ارزیابی عملکرد شعب بیمه با الگوی تلفیقی کارت امتیازی متوازن و مدل تاپسیس TOPSIS🔗مبانی نظری ارائه مدل ارزیابی عملکرد شعب بیمه با الگوی تلفیقی کارت امتیازی متوازن و مدل تاپسیس TOPSIS🔗پرسشنامه ارائه مدل ارزیابی عملکرد شعب بیمه با الگوی تلفیقی کارت امتیازی متوازن و مدل تاپسیس TOPSIS🔗پروپوزال ارزیابی عملکرد، رتبه بندی و تحلیل بهره‌وری در سازمان با الگویی ترکیبی DEA و BSC🔗مبانی نظری ارزیابی عملکرد، رتبه بندی و تحلیل بهره‌وری در سازمان با الگویی ترکیبی DEA و BSC🔗ارزیابی عملکرد، رتبه بندی و تحلیل بهره‌وری در سازمان با الگویی ترکیبی DEA و BSC🔗پروپوزال ارزیابی عملکرد و رتبه بندی شعب سازمان تامین اجتماعی با DEA🔗مبانی نظری ارزیابی عملکرد و رتبه بندی شعب سازمان تامین اجتماعی با DEA🔗ارزیابی عملکرد و رتبه بندی شعب سازمان تامین اجتماعی با DEA🔗پروپوزال تاثیر اجرای روش کارت امتیازی متوازن در ارزیابی عملکرد بانک🔗مبانی نظری تاثیر اجرای روش کارت امتیازی متوازن در ارزیابی عملکرد بانک🔗تاثیر اجرای روش کارت امتیازی متوازن در ارزیابی عملکرد بانک🔗پاورپوینت آشنایی با آبنما در فرهنگ ایرانی🔗پاورپوینت آشنایی با معماري سبز و اصول آن🔗پروپوزال ارزیابی عملکرد شعب بیمه ایران با DEA🔗مبانی نظری ارزیابی عملکرد شعب بیمه ایران با DEA🔗ارزیابی عملکرد شعب بیمه ایران با DEA