لینک فایل-گلهای نشایی کشت و کار-

دوست گرامی،در این پست توضیحات در مورد .گلهای نشایی کشت و کار.را مشاهده می نمایید .//گلهای نشایی کشت و کار/50687359/kc

حجم فایل : 1.4 MB
نوع فایل : پاور پوینت
تعداد اسلاید ها : 60
Tuesday, March 17, 2020
موضوع سمینار:

گلهای نشایی ( کشت و کار)

عنوان درس : ترویج و آموزش کشاورزی

Tuesday, March 17, 2020 فهرست مطالب اهمیت تاریخی واقتصادی
جایگاه ایران ازنظرجغرافیایی
موسسات ومراکزپرورش گل وگیاه
گیاهانی که درگلکاری مورد توجه قرارمیگیرند
گلهای نشایی
نشاهای فصلی
گیاهان یکساله مقاوم وحساس
1 اهمیت تاریخی واقتصادی قدمت کشت و کار و نگهداری گل‌ها در ایران شاید همزمان با شروع کشاورزی بوده است. ایران یکی از خواستگاه‌ها و زادگاه‌های طبیعی گیاهان زینتی از جمله لاله، سنبل، زنبق، سیکلامن و برخی از درختچه‌ها و تعداد زیادی از درختان میوه بشمار می‌آید، و در منابع علمی دنیا اسناد و مدارک مربوط به این موضوع موجود است. ولی از نظر اقتصادی و صادرات گل و گیاه هنوز موقعیت مناسبی در سطح دنیا ندارد. Tuesday, March 17, 2020 2 جایگاه ایران از نظر جغرافیایی: 1- ایران در یک منطقه پر رود با طول روز بلند و روشنایی کامل آفتاب قراردارد و از این نظر می‌تواند در بسیاری از هزینه‌های مربوط به گرم کردن و روشن نگه داشتن گلخانه‌ها که برای کاشت و تکثیر گیاهان زینتی اهمیت زیادی دارد، صرفه جویی کند.

- موقعيت ايران بدليل قرار داشتن در کنار کشورهاي پر مصرف گل و گياه از نظر اقتصادي حائز اهميت است. همسايه‌هاي شمالي و جنوبي ايران از خريداران بسيار خوب گياهان زينتي هستند. ايران با داشتن يک بازار متعادل و نسبتاً ثابت و دائمي قادر است جايگاه واقعي خود را در اين عرصه پيدا کند.
از لحاظ موقعیت جغرافیایی و آب و هوایی و هم‌چنین وضعیت نیروی کار، ایران در مقایسه با هلند از موقعیت مناسب‌تر و ارزان‌تری برخوردار است . Tuesday, March 17, 2020 گل آهار
Zinnia
Compositae 3 شرایط آب و هوایی برای گلها تاكنون 14 گونه اقليم آب و هوايي در جهان شناسايي شده كه از اين تعداد 12 گونه آن در سرزمين پهناور ما وجود دارد.
هلند يكي از كشورهاي موفق در امر صادرات گل به جهان است، اين كشور با يك چهلم مساحت ايران بيش از 57 درصد كل صادرات گل و گياهان زينتي دنيا را از آن خود كرده و در صدرقرارگرفته.ما از نظر توليد گل و گياه، كشور هفدهم دنيا هستيم. 4 کشورهای مهم تولید کننده و مصرف کننده گل و گیاه 5 موسسات و مراكز پرورش گل و گياه شامل سه دسته كلي ميشوند : ۱ – موسسات توليدي گل و گياه :
اين موسسات هركدام به وسائل تهيه گلها و گياهان خاصي كه پرورش مي دهند مجهز هستند .در اين موسسات گلخانه ها داراي تجهيزات و وسعت زیاد میباشند كه بصورت حرفه اي به توليد ميپردازند.

۲ – موسسات عمومي و شهري :
مثل شهرداريها كه مسئول اداره پاركهاي عمومي ، ميدانها ، درختان خيابانها و بلوارها و ساير مكانهاي شهري ...مطالب دیگر:
🔍دارو درمانی🔍دارو درماني و گياهان دارويي🔍دارو🔍داروها🔍مقاله ی تاریخچه ی اجر🔍داروهای تثبیت کننده خلق🔍داروهای خواب آور آرام بخش🔍داروهای روانگرا در بارداری🔍داروهای ضد قارچ، ضدانگل و ضد ویروس🔍داروهای ضدقارچی🔍داروهای کاهنده حرکت و ترشح🔍داروهای مورد استفاده در پاركينسون و دیگر اختلالات حرکتی🔍داروهاي روانگردان🔍داروهاي ضد افسردگي🔍داروهاي طرح مانا🔍داروهاي مورد استفاده در ریکاوری و CPR🔍داروهاي مؤثر بر انعقاد خون🔍داستان زندگی آلبرت اینشتین🔍داستان زندگی ماری کوری🔍داستان و داستان نویسی🔍داستان🔍دام اجـــرا🔍دانش خانواده🔍دانشكده مهندسي پزشكي دانشگاه صنعتي اميركبير🔍دانشگاه شهید چمران اهواز